جزییات خبر

مدیر منطقه: ظرفیت تبدیل بالا و تقاضا کم است

تعداد خودروهای عمومی گازسوز شده منطقه همدان در مرز 4500 دستگاه

(یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰) ۱۴:۳۰

تعداد خودروهای عمومی ناوگان حمل و نقل سبک اعم از تاکسی های داخل شهری، اینترنتی و وانت بار که با تسهیلات وزارت نفت دوگانه سوز شده اند به مرز 4500 دستگاه رسید.

به گزارش روابط عمومی این شرکت، امین روستایی، مدیر منطقه از شتاب‌گیری و اجرای با دقت و جدیت طرح بزرگ تبدیل خودروهای عمومی تک سوز به دوگانه سوز با استفاده از تسهیلات وزارت نفت در سراسر استان خبر داد.
وی گفت: از ابتدای این طرح تا کنون 4 هزار و 404 دستگاه از خودروهای واجد شرایط دوگانه سوز شده‌اند.
روستایی با بیان اینکه در شرایط فعلی دوگانه سوز کردن هر خودرو نزدیک به 10 میلیون تومان هزینه دارد تصریح کرد: این هزینه برای خودروهای عمومی تاکسی و وانت کامل رایگان بوده و تا سقف 80 درصد هزینه ها نیز برای دیگر خودروهای اینترنتی را وزارت نفت تقبل کرده است.
ایشان ادامه داد: مسؤولان و کارشناسان منطقه، به طور مستمر از 7 کارگاه مجاز تبدیل در استان بازدید و در صورت وجود مشکلات احتمالی در روند کار، امور را منعکس و تا رفع آن پیگیری خواهند کرد.
مدیر منطقه همدان با اشاره به اینکه مصرف گاز طبیعی فشرده (cng) در پایان مردادماه سال جاری، 14 میلیون و 638 هزار مترمکعب بوده است، اظهار کرد: با استفاده از فرمول جایگزین معادل مصرف سی ان جی نسبت به بنزین، در این ماه 13 میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفه جویی شده است.
امین روستایی یادآور شد: ظرفیت بالایی در کارگاه های تبدیل در استان وجود دارد؛ اما تقاضا برای دوگانه سوز کردن کم است.
ایشان خاطرنشان کرد: روال ثبت نام و تقاضا مانند گذشته بوده و متقاضیان مشمول طرح باید در سامانه اینترنتی GCR.NIOPDC.IR ثبت نام کرده، کارگاه مورد نظر خود را انتخاب و پس از دریافت کد رهگیری در صف انتظار قرار گیرند تا به محض اعلام، برای دوگانه سوز شدن خودروی خود مراجعه کنند.

کارگاه تبدیل بابایی

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید
map
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران می باشد.