جزییات خبر

در راستای ساماندهی و مدیریت مصرف سوخت انجام شد

شماره گذاری بیش از 95 درصد از تراکتورها و ادوات کشاورزی در منطقه همدان

(شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰) ۱۶:۰۶

در راستای شناسایی مصرف کنندگان واقعی، مدیریت مطلوب توزیع سوخت و صیانت از حقوق شهروندان تا اوایل شهریورماه جاری، 29 هزار و 373 دستگاه از وسایل کشاورزی شماره گذاری شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان، امین روستایی، مدیر منطقه با اعلام این مطلب گفت: طرح ساماندهی مشترکان مصرف کننده فرآورده های نفتی در بخش کشاورزی موضوعی بود که سال ها موجب قاچاق سوخت، مصرف خارج از حوزه تعریف شده و تضییع حقوق فعالان تولیدگر این بخش می شد.
وی افزود: با همکاری فرماندهی پلیس راهور و اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی استان، جامعه مصرف کنندگان فرآورده های نفتی این حوزه شناسایی و اقدامات لازم از قبیل اطلاع رسانی چگونگی شماره گذاری، ثبت نام و مشخصات ادوات کشاورزی و در نهایت پلاک گذاری انجام شد.
ایشان تصریح کرد: عمل به مسئولیت اجتماعی شرکت و تحقق حقوق شهروندی و رعایت حقوق مصرف کنندگان همواره از اولویت های شرکت پخش فرآورده های نفتی است.
روستایی یادآور شد: پلاک گذاری این دستگاه ها علاوه بر اینکه سبب تخصیص سوخت به مصرف کننده واقعی و تسهیل دریافت آن ، مزیت هایی همچون انظباط‌بخشی ترافیکی، امنیت عبور و مرور، پوشش بیمه ای این قبیل وسایل، سنددار شدن آنها و ... را در بر دارد.
رئیس واحد تامین و توزیع منطقه نیز ضمن قدردانی از همکاری مجدانه و تعامل کارساز مسئولین جهاد کشاورزی وفرماندهی راهور استان تا زمان انتشار این خبر، از شماره‌گذاری بیش از 95 درصد تراکتورها و ادوات کشاورزی در استان خبر داد.
بهزاد نصیری اظهار داشت: 622 دستگاه دیگر نیز تکمیل پرونده کرده و روند شماره گذاری آنان در مراکز تعویض پلاک درحال انجام است. همچنین مالکان یک هزار دستگاه تاکنون مراجعه و پیگیری در این زمینه نداشته اند.
وی خواستار شد: مالکان تراکتورها و دیگر ادوات کشاورزی که تاکنون برای شماره گذاری وسایل خود اقدامی نکرده اند با در دست داشتن سند کارخانه یا دفترچه مالکیت وسیله و مدارک هویتی مالک به اداره جهاد کشاورزی محل سکونت خود مراجعه و در روند اجرای پلاک گذاری قرار گیرند.
ایشان اطمینان داد: مدیریت منسجم، تحلیل داده های آماری و شناخت کامل از میزان دقیق سوخت مورد نیاز، اقدام مهمی در مانع زدایی از سر راه تولید دربخش کشاورزی است که با این کار می توان سوخت مورد نیاز وسایل کشاورزی را با اطمینان در اختیار مصرف کنندگان واقعی قرارداد.
گفتنی است بر اساس برخی گمانه ها با اجرای این طرح، ادوات اسقاط شده و فاقد پلاک به تدریج از گردونه تخصیص و دریافت سوخت حذف و علاوه بر تحویل فرآورده به ادوات فعال و موثر در امر تولیدات کشاورزی شاهد صرفه جویی در مصرف سوخت خواهیم بود.

شماره گذاری 2
شماره گذاری 1

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید
map
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران می باشد.