جزییات خبر

بیشترینِ تجهیزات جایگاه های سی ان جی منطقه فعالند

سهم 25 درصدی CNG در سبد سوخت بخش حمل و نقل منطقه همدان

(دوشنبه ۱۸ اَمرداد ۱۴۰۰) ۱۲:۳۷

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان از سهم 25 درصدی CNG در سبد سوخت بخش حمل و نقل سبک در استان خبر داد.

در 4 ماهه امسال با مصرف گاز طبیعی فشرده، معادل 52 میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفه جویی شد.
به گزارش روابط عمومی این شرکت، امین روستایی مدیر منطقه با اعلام خبر بالا گفت: مقایسه آمارهای میزان فروش سوخت سی ان جی با سوخت بنزین استان همدان نشان دهنده سهم یک چهارمی سوخت پاک در سبد سوخت بوده و همدان در میان 37 منطقه رتبه 17 کشور را داراست.
وی با اشاره به مصرف حدود 57 میلیون مترمکعبی گاز طبیعی فشرده از ابتدای فروردین تا پایان تیرماه 1400، افزود: هر مترمکعب سی ان جی معادل 0.9 لیتر بنزین بوده و با جایگزینی فرمول محاسبه، شاهد صرفه جویی 52 میلیون لیتری در مصرف بنزین هستیم.
ایشان ادامه داد: قیاس آمار مصرف 124 روز ابتدای امسال با سال 99 افزایش 10 درصدی مصرف سوخت CNG را نشان می دهد که این امر ناشی از اجرای طرح گازسوز کردن رایگان خودروهای عمومی، گرایش مصرف و توسعه مراکز ارایه خدمات سوخت رسانی است.
روستایی خاطر نشان کرد: 5 جایگاه عرضه گاز طبیعی فشرده ی در حال ساخت، از مرحله اخذ موافقت اصولی تا مراحل بالاتر پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و این شرکت از سرمایه گذاران در این بخش با هدف توسعه ارایه خدمات سوخت رسانی مطلوب به شهروندان استقبال می کند.
مدیر منطقه همدان تصریح کرد: در بهار 1400 به طور میانگین روزانه 455 هزار مترمکعب گاز طبیعی فشرده در استان توزیع و مصرف شده، در حالی که این رقم تیرماه (میانگین روزانه) به 470 هزار مترمکعب رسیده است.
روستایی از استفاده حداکثری از ظرفیت تجهیزات جایگاه های سی ان جی در منطقه خبر داد و اظهار داشت: اکنون سوای از دو جایگاه تعطیل متعلق به شهرداری که درگیر اختلاف های حقوقی و مالی با شرکت گاز و شرکت بهره بردار هستند، 100 درصد مابقی تجهیزات این جایگاه ها فعال و در مدار خدمت رسانی به مردم استان هستند.
این مقام مسؤول یادآور شد: کارکرد کمپرسورهای جایگاه های سی ان جی استان همدان 3 / 9 ساعت در روز بوده و از متوسط ساعت کارکرد کل کشور (6 / 8 ساعت در روز) بالاتر است.

سی ان جی ملایر
روستایی سی ان جی


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید
map
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران می باشد.