جزییات خبر

مصرف گاز طبیعی فشرده در فروردین امسال 44 درصد افزایش یافت

سهم 2 درصدی منطقه همدان از سوخت پاک مصرفی کل کشور

(چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۴:۰۲

در پایان سال 99، شمارنده‌ پمپ های 47 جایگاه عرضه گاز طبیعی فشرده (cng) منطقه همدان در مجموع رقم بیش از 163 میلیون مترمکعبی را ثبت کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان، امین روستایی، مدیر منطقه گفت: با مصرف سوخت پاک در بخش حمل و نقل به میزان اشاره شده، در سال گذشته حدود 149 میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفه جویی شد.
وی افزود: در 366 روز سال 99 حدود 8 میلیارد و 14میلیون مترمکعب گاز سی ان جی در کشور مصرف شده که به نسبت رقم مصرفی منطقه، سهم استان همدان از مصرف کل کشور به 2 و 4صدم درصد رسیده است.
ایشان با اشاره به مقایسه اعداد و ارقام مصرفی سوخت پاک سال 99 با سال قبل، از افزایش بیش از 9 درصدی مصرف در سال 99 خبر داد.
روستایی تصریح کرد: در طول سال 99، بیشترین میزان مصرف سوخت سی ان جی با حدود 16میلیون مترمکعب به اسفندماه و کمترین آن با 9 میلیون و 800 هزار متر مکعب به فروردین ماه اختصاص داشت.
مدیر منطقه همدان همچنین از مصرف 14میلیون مترمکعبی سوخت پاک در 31 روز فروردین ماه سال 1400 و افزایش 44 درصدی آن نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد و افزود: هم اکنون از 264 نازل عرضه سوخت گاز طبیعی فشرده در جایگاه های عرضه منطقه، 236 نازل فعال و مابقی در حالت رزرو و آماده به کار هستند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر در 47 جایگاه منطقه همدان سوخت گاز طبیعی فشرده عرضه می شود که از این تعداد 25 جایگاه تک منظوره (سی ان جی) و 22 جایگاه دومنظوره (فرآورده مایع و سی ان جی) است.
ایشان تاکید کرد: نقش پررنگ طرح گازسوزکردن رایگان خودروهای عمومی و اخیرا خودروهای اینترنتی و آژانس که وزارت نفت هزینه های آن را تقبل کرده است در ترویج و گسترش استفاده از سوخت سی ان جی مشهود است و این اقدام ارزشمند قطعا در کاهش هزینه های خانوار و سبد اقتصادی استفاده کنندگان مضاف بر مزایای زیست محیطی اثر مهمی داشته است.
امین روستایی اذعان کرد: روند رو به افزایش گازسوز کردن رایگان خودروهای عمومی تاکسی و وانت بار که این روزها سرعت بهتری به خود گرفته بخش حمل و نقل را بیش از پیش به سمت مصرف این سوخت سوق می دهد.
مدیر منطقه همدان از در دستور کار قرار داشتن افزایش تعداد جایگاه های عرضه کننده سوخت پاک خبر داد و عنوان کرد: پیشنهاد شده که در مناطق فاقد دسترسی به سوخت پاک شهرهای دارای موقعیت های جغرافیایی و محورهای مواصلاتی مهم، برای متقاضیان، زیرساخت ها و زمین از طریق شهرداری‌ها و تجهیزات توزیع از سوی وزارت نفت تأمین شود که در صورت تأیید و تصویب سهم گاز طبیعی فشرده در سبد سوختی افزایش بیشتری را تجربه خواهد کرد.

سی ان جی لالجین

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید
map
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران می باشد.