جزییات خبر

در پایان سال 99 روی داد

خروج بیش از 2 و نیم میلیارد لیتر سوخت از انبارهای نفت استان همدان

(شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰) ۱۶:۴۶

بیش از 2 و نیم میلیارد لیتر از انواع 4 فرآورده نفتی مایع شامل بنزین، نفت سفید، نفتگاز و نفت کوره در سال 99 از انبارهای نفت ایثارگران و نوشیجان منطقه همدان خارج شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان، امین روستایی، مدیر منطقه گفت: این میزان سوخت از ابتدای فصل بهار تا پایان زمستان سال گذشته در استان همدان و دیگر مناطق دور و نزدیک کشور که تحت پوشش سوخت‌رسانی این منطقه بودند، توزیع و مصرف شد که در قیاس با مدت مشابه سال 98، شاهد افزایش 5/2 درصدی مصرف کل هستیم.
او با اشاره به سپری شدن سال 99 با فراز و فرودهای فراوان و به ویژه همه‌گیری ویروس منحوس کرونا ادامه داد: در سال گذشته شاهد 3 مرحله اوج‌گیری ابتلا و موج بیماری کووید 19 و به تبع آن تعطیلی‌های مکرر اصناف، مشاغل و ... بودیم اما فعالیت شرکت پخش فرآورده های نفتی با تلاش مجدانه کارکنان منطقه و انبارهای تدارکاتی نفت و تعامل سازنده با مدیران و کارکنان شاغل در جایگاه‌های عرضه فرآورده لحظه ای تعطیل نشد و سوخت‌رسانی مستمر و بی وقفه انجام شد.
وی افزود: مصرف بنزین در بازه زمانی فوق در استان 474 میلیون لیتر بوده که نسبت به همین مدت در سال 98، مقدار 2/16 درصد کاهش داشته است.
ایشان با اشاره به اینکه بیشترین بخش مصرف نفتگاز، حمل و نقل زمینی بوده تصریح کرد: با مقایسه مصرف گازوئیل در 366 روز سال 99 با مدت مشابه سال قبل، نمودارها از نرخ رشد 2 درصدی مصرف این فرآورده حکایت دارند.
روستایی از ثبات میزان مصرف نفت سفید در چهار فصل سال 99 نسبت به سال 98 خبر داد و یادآور شد: توزیع 100درصدی این فرآورده به مصرف کنندگان واقعی در بستر الکترونیک صورت گرفت که این شیوه تا حدود زیادی مانع از انحراف مصرف و توزیع خارج از شبکه نفت سفید شد.
این مقام مسئول اضافه کرد: مصرف گاز مایع (LPG) در مقایسه بازه زمانی فوق با مدت مشابه سال 98 کاهش 2 درصدی را نشان می دهد.
مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان اظهار داشت: بیشترین رقم رشد مصرف در بخش سوخت مایع با 15 درصد افزایش به میزان بیش از یک میلیارد لیتر به نفت کوره (عمدتا نیروگاهی و بعضا غیرنیروگاهی) اختصاص دارد که در مقایسه مصرف سال 98 محاسبه شده است.

نفتکش جاده اسدآباد
نفتکش
ایثارگران

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید
map
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران می باشد.