جزییات خبر

مصرف فرآورده های نفتی استان در نوروز 1400 رکورد زد

جهش 72درصدی مصرف بنزین منطقه همدان

(چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰) ۱۴:۳۳

مصرف بنزین در استان همدان در نوروز سال 1400 نسبت به همین مدت در سال قبل با 72 درصد افزایش، رکورد جدیدی از خود برجای گذاشت.

به گزارش روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان، امین روستایی، مدیر منطقه با اعلام این خبر گفت: آمار و ارقام مصرف در بازه زمانی 18روزه از 28 اسفند 99 تا 15 فروردین‌ماه سال 1400، از افزایش قابل توجه 72 درصدی مصرف سوخت بنزین خبر می دهد..
وی با اشاره به اینکه هنوز وجود اپیدمی کرونا در استان و کشور را شاهد هستیم، افزود: این آمار از افزایش سفرها و تردد خودروها در محورهای مواصلاتی ورودی و خروجی های استان حکایت دارد..
ایشان به آمار ارائه شده توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اشاره و خاطرنشان کرد: از 25 اسفندماه گذشته تا پایان روز 13 فروردین امسال 1 میلیون و 265 هزار تردد در ورودی و خروجی های محورهای استان همدان به ثبت رسیده که در قیاس با همین مدت درسال گذشته نرخ رشد 136 درصدی تردد را به ثبت رسانده است..
مدیر منطقه همدان یادآوری کرد: از ابتدای سال 99 تا پایان روز چهاردهم نرخ رشد مصرف بنزین به طور متوالی منفی بود که نشان از کاهش ترددها به دلیل خودداری هموطنان از انجام مسافرت‌ها و عمل به پویش اجتماعی در خانه بمانیم و رعایت دستور عمل های بهداشتی بود.
روستایی اظهار داشت: از ابتدا تا آخر تعطیلات نوروز، روند مصرف فرآورده بنزین صعودی بود و بیشترین اختلاف مصرف در روز 13 فروردین 1400 به میزان حدود 2 میلیون لیتر و با ثبت رقم 66 درصد افزایش نسبت به روز مشابه سال 99 بعنوان پیک این بازه زمانی رکورد زد.
این مقام مسئول همچنین از افزایش 14درصدی مصرف نفتگاز بخش حمل و نقل در بازه زمانی 18 روزه مورد اشاره امسال در قیاس با مدت مشابه سال 99خبر داد که بیشترین اختلاف مصرف این فرآورده در هشتمین روز از سال جدید و به میزان 24 درصد افزایش بوده است.
ایشان با تصریح این امر که در مدت اشاره شده تلاش شد همه جایگاه های استان فعال و آماده ارایه خدمات سوخت رسانی باشند، یادآور شد: تمامی 124باب جایگاه عرضه فرآورده های سوختی مایع و گاز طبیعی فشرده منطقه ضمن رعایت اصول بهداشتی و ایمنی، بطور شبانه روزی مورد پایش تیم های عملیاتی کنترل کمی و کیفی قرار می گرفتند.

روستا مصاحبه

 

جایگاه 110 همدان

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید
map
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران می باشد.