جزییات خبر

پایان موفق مانور واکنش در شرایط اضطراری انبار نفت ایثارگران منطقه همدان

(سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸) ۲۲:۳۰

مانور واکنش در شرایط اضطراری منطقه همدان به عنوان معین 5 منطقه غربی کشور با موفقیت اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان، امین روستایی، مدیر منطقه ضمن گرامیداشت هفته ایمنی و آتش نشانی گفت: این مانور 16 مهرماه سال جاری و در آستانه هفته پدافندغیرعامل در انبار نفت ایثارگران منطقه و با هدف حفظ پایداری و کاهش آسیب پذیری در زمان وقوع بحران برگزار شد.
وی با بیان اینکه عملیات اطفای حریق در 3 مرحله انجام شد، افزود: خاموش کردن آتش واقعی در محوطه انبار، اطفای حریق فرضی در یکی از سکوهای تخلیه فرآورده، مهار آتش فرضی در مخزن بنزین و نجات مصدومین فرضی مراحل چندگانه این مانور بود.
روستایی ادامه داد: این مانور به منظور ارزیابی وضعیت موجود و حفظ آمادگی عمومی کارکنان واحدهای عملیاتی و پرسنل واحد بهداشت ایمنی و محیط زیست، مقابله با بروز حوادث غیر مترقبه و آزمایش وسایل و تجهیزات فنی انبار نفت منطقه انجام شد.
مدیر پخش منطقه همدان اظهار داشت: سنجش میزان هماهنگی و همکاری نیروهای شاغل در تأسیسات و عملیات انبار نفت ایثارگران منطقه با نیروهای اعزامی از سازمان آتش نشانی شهر، اورژانس و هلال احمر و رفع نواقص احتمالی از دیگر اهدافی بود که ما در این مانور به دنبال آن بودیم.
بر پایه این گزارش، در پایان برگزاری مانور، مدیر منطقه در جلسه ارزیابی نقاط ضعف و قوت مانور با قدردانی از عاملان برگزاری و نیروهای HSE یادآور شد: با تمرین مستمر اطفاء حریق، به‌روزرسانی اطلاعات و ظرفیت های موجود و اقدام سریع در شناسائی و حذف نقاط ریسک، امکان بروز هر حادثه به حداقل خواهد رسید.
در مانور پدافند غیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان، نمایندگان بهداشت، ایمنی و محیطی زیست مناطق کردستان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی و قزوین، نمایندگان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، سازمان های امدادی، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری‌ها، نیروی انتظامی، اورژانس و جمعیت هلال احمر حضور داشتند.

مانور 1
مانور 2
مانور 3
مانور 4-1
مانور 4
مانور 5
مانور 6
مانور 7
مانور 8
مانور 9
مانور 10

مانور 12
مانور 13
مانور 14

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما:

همدان - میدان آرامگاه بوعلی سینا - جنب شرکت مخابرات استان همدان - شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان
 
کد پستی :  99177-65156

تلفن مرکز مخابرات : 2-.38262140-081

تلفن روابط عمومی : 38280600-081