جزییات خبر

به همت شرکت‌های تابعه صنعت نفت در استان انجام شد

برگزاری دوره آشنایی با معارف دفاع مقدس در همدان

(پنج شنبه ۴ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۱۲

دوره آموزشی آشنایی با معارف دفاع مقدس به همت روابط عمومی‌ها و پایگاه های مقاومت بسیج شرکت های تابعه صنعت نفت در همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان، این دوره 6ساعته در تاریخ 3 مهرماه سال جاری و در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس با عنوان (بصیرت، دشمن شناسی، ولایتمداری و دفاع همه جانبه) در سالن همایش انصار سپاه استان و با حضور فرمانده سپاه انصارالحسین (ع)، فرمانده لشگر 10 سید الشهداء تهران، مدیران، روسا و کارکنان 3 شرکت تابعه صنعت نفت و دیگر مدعوین سازمان ها و دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.
بر پایه این گزارش، این اقدام با مشارکت شرکت‌های پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان، منطقه 7عملیات انتقال گاز و گاز استان، با اهداف واکاوی لایه های پنهان جنگ تحمیلی، پاسخگویی به شبهات احتمالی و آَشنایی بیش از پیش با تاریخ پر افتخار دفاع مقدس و نشر فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت به عنوان رمز پایداری نظام اسلامی انجام شد.
بر اساس این گزارش، سردار مجیدی، فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان در مراسم افتتاحیه به خلق جلوه هایی بی سابقه، بی بدیل و ناب از ایثار و شهادت طلبی رزمندگان در راه تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی در دوران هشت ساله دفاع مقدس یاد کرد و تاریخ را بهترین گواه سلحشوری سپاه اسلام در عملیات های مختلف رزمندگان اسلام دانست.
گزارش خبرنگار روابط عمومی پخش منطقه همدان حاکیست: پس از افتتاحیه مراسم، از 9 تن از برگزیدگان بسیجی و همچنین مدیران 3 شرکت با اهدای لوح و تندیس تجلیل شد.
امین روستایی مدیر منطقه همدان نیز به عنوان دیگر سخنران این همایش ضمن گرامیداشت سی و نهمین سالگرد هفته دفاع مقدس و قدردانی از حماسه آفرینان 8 سال جنگ تحمیلی اظهار داشت: دفاع مقدس به مثابه دانشگاهی است که آغاز و پایانی داشته لیکن محتوای بسیاری در عرصه های مختلف توسط دانش آموختگان این مکتب بزرگ تولید شده اما در انتقال و انتشار آن به نسل های آتی حق مطلب به طور کامل ادا نشده است.
وی افزود: با وجود فعالیت های بسیار، معارف دفاع مقدس همانند گنجی بزرگ زیر خروارها خاک و غبار غفلت پنهان مانده و این هنر مسئولان و تصمیم گیران فرهنگی است که این گنج را استخراج و در دسترس همگان قرار دهند.
روستایی خاطرنشان کرد: دوران دفاع مقدس از برهه های طلایی و تأثیرگذار در تاریخ انقلاب بوده و آغاز دوران سرافرازی ملت بزرگ و ایستادگی و مقاومت قهرمانانه مردم در برابر ظلم و استکبار جهانی است.
در ادامه مراسم، دو کلاس آموزشی با عنوان های « زمینه ها و اهداف تهاجم، جغرافیای ایران و عراق، وضعیت داخلی طرفین و ... » و «شبهات جنگ، زمینه های پذیرش قطعنامه» توسط اساتید برجسته کشور، سردار رفیعی، فرمانده لشگر 10 سید الشهداء تهران و حجت الاسلام و المسلمین زارعی برگزار شد.
این مراسم بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر و پذیرایی با برگزاری کلاس سوم در خصوص ولایت فقیه و نقش رهبری در دفاع مقدس توسط استاد حوزه و دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین حسینی به کار خود پایان داد.
در حاشیه این همایش، امین روستایی، مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان مصاحبه ای در خصوص انگیزه این اقدام مشترک شرکت های تابعه صنعت نفت در استان و چگونگی برگزاری مراسم با سیمای مرکز استان داشت و مطالبی را عنوان کرد.
در پایان دوره تعدادی از علاقمندان و منتخبین در میدان تیر حاضر و اقدام به تیراندازی کردند.

دفاع 13

 

دفاع 14
دفاع 11
دفاع 10
دفاع 9
دفاع 8
دفاع 7
دفاع 6
دفاع 5
دفاع 4
دفاع 3
دفاع 2

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما:

همدان - میدان آرامگاه بوعلی سینا - جنب شرکت مخابرات استان همدان - شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان
 
کد پستی :  99177-65156

تلفن مرکز مخابرات : 2-.38262140-081

تلفن روابط عمومی : 38280600-081