جزییات خبر

غربالگری فشار خون کارکنان پخش منطقه همدان

(چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸) ۰۸:۳۸

با هدف پیشگیری و کنترل،غربالگری فشار خون مسئولین و کارکنان شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان، این اقدام در بازه زمانی (18 خردادماه تا 15 تیرماه) اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، 20 و 21 خرداد 98 و در محل سالن جلسات منطقه و ناحیه مرکزی صورت گرفت.
بر اساس این گزارش، نیروی گردش خون موجود در شریان های بدن انسان که امروزه به عنوان قاتل خاموش شناخته می شود توسط کارشناسان مرکز بهداشت استان همدان در جمع کارکنان منطقه همدان در قالب طرح بسیج ملی کنترل فشار خون با شعار "بدانیم و اقدام کنیم ..." مورد پایش، بررسی نتایج و ارایه مشاوره لازم قرار گرفت و راه های کنترل این عارضه تبیین گردید.
بر پایه این گزارش، امین روستایی، مدیر منطقه همدان گفت: هدف از تشخیص و درمان پرفشاری خون، کاهش احتمال بروز بیماری های قلبی و عروقی و مرگ میر ناشی از آنها در راستای صیانت از منابع انسانی و سرمایه های پنهان سازمان است.
وی با استناد به تحقیقات اخیر در مورد فشار خون بالا گفت: عوامل ابتلا به بیماری فشار خون می تواند محیطی و ژنتیکی باشد و در صورت عدم درمان مناسب 50 درصد از بیماران در اثر بیماری نارسایی قلبی، 33 درصد سکته مغزی و حدود 15 درصد در اثر نارسایی کلیوی جان خود را از دست می دهند.
ایشان یادآور شد: با این حال با تشخیص به موقع، پیگیری و درمان مناسب به خوبی می توان از بروز بیماری های فوق جلوگیری و عوارض را به حداقل رساند. همچنین کاهش مصرف چربی و روغن و نمک، افزایش مصرف میوه و سبزی، ورزش و ترک دخانیات از مهمترین راه های پیشگیری و کنترل این عارضه است.
امین روستایی اظهار داشت خوشبختانه با وجود نیروهای پیشکسوت، مستعد و علاقمند به ورزش در منطقه انگیزه ای قوی برای توسعه فعالیت ها و ظرفیت های ورزشی شکل گرفت و در سالهای اخیر تعداد علاقمندان ورزش در منطقه شدیدا افزایش را نشان می دهد که خود حاکی از توجه و نگاه مدیریت به اهمیت سلامت کارکنان است.
گزارش روابط عمومی منطقه اضافه می کند: از ابتدای اجرای طرح تا کنون فشار خون بیش از 100 تن از کارکنان منطقه اندازه‌گیری شده است و افراد دارای فشار خون بالا و یا پایین ضمن دریافت مشاوره به مراکز درمانی و پزشک متخصص برای تشخیص علت و درمان معرفی شده اند. بدیهی است کارکنان شاغل در مراکز عملیاتی تاسیسات و انبارهای نفت منطقه نیز در محل کار خود غربالگری شده اند.

فشار خون 1

فشار خون 3

فشار خون 4

فشار خون 2

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما:

همدان - میدان آرامگاه بوعلی سینا - جنب شرکت مخابرات استان همدان - شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان
 
کد پستی :  99177-65156

تلفن مرکز مخابرات : 2-.38262140-081

تلفن روابط عمومی : 38280600-081