احداث وتوسعه جایگاه های CNG

متقاضیان ساخت جایگاه تک منظوره و دومنطوره لازم است قبل از هر اقدامی جهت ساخت جایگاه به مناطق شرکت پخش فرآورده های نفتی مراجعه و نسبت به شرایط ساخت جایگاه و نیاز منطقه اطلاعات لازم را کسب نمایند.

بدیهی است مناطق پخش نیز برابر روش کارابلاغی موظفند علاوه بر تکمیل فرم های مربوطه اطلاعات لازم را در خصوص شرایط ساخت جایگاه به متقاضی اعلام نمایند.

متقاضیان ضمن توجه به شرایط اولیه ساخت جایگاه دفت نمایندکه پس از نیاز سنجی، امکان سنجی و تایید زمین از سوی مناطق نسبت به تکمیل پرونده به شرح ذیل اقدام کنند.

شرایط اولیه :

۱-     معرفی زمین مناسب توسط متقاضی

۲-     قرارگیری زمین معرفی شده در خیابان ها و معابر اصلی

۳-     امکان استفاده از خط لوله گاز برای برداشت ۲۵۰-۲۵۰۰

۴-     امکان اخذ انشعاب برق تا ۵۰۰کیلو وات و ۶۳۰ کیلووات آمپر

۵-     اخذ مجوزات لازم از دستگاه های ذیربط جهت کاربری زمین بعنوان جایگاه سوخت گیری گاز طبیعی

۶-     توانایی خرید انشعابات برق و گاز و انجام عملیات ساختمانی جایگاه.

تشکیل پرونده :

۱-     فرم تکمیل شده تقاضانامه

۲-     کپی سند رسمی مالکیت زمین ممهور به رونوشت برابر اصل از مراجع قانونی

۳-     کروکی زمین معرفی شده

۴-     تایید فرم بازدید از زمین متقاضی

۵-     پیگیری انجام استعلامات مورد نیاز منطقه

۶-     اخذ جوابیه استعلامات از شهرداری، شرکت گاز، اداره برق، اداره راه و سایر مبادی ذیربط به تشخیص منطقه

در صورت تکمیل بودن موارد فوق و مثبت بودن استعلامات مربوطه منجر به صدور موافقت نامه اصولی می گردد.

پس از صدور موافقت نامه اصولی متقاضی می بایست نسبت به عقد قرارداد با مشاور طراح، دستگاه نظارت بر ابنیه، مشاور نظارت بر نصب و راه اندازی تجهیزات و تامین کننده تجهیزات مورد تایید شرکت پخش و دریافت پیش فاکتور اقدام نماید.

پس ازعقد قرارداد متقاضی می بایست نسبت به اخذ انشعاب گاز و برق و تهیه نقشه های فاز ۱ و ۲ بر اساس صورتجلسه بازدید مشترک و مطابق با استانداردهای ملی توسط مشاور طراح ذیصلاح اقدام نموده و پس از بررسی و تایید از طرف شرکت پخش و ثبت جایگاه در دیتا بیس ساخت جایگاه مطابق با نقشه های تایید شده آغاز می گردد.

پس از اتمام عملیات ساختمانی و آموزش اپراتورها، تجهیزات به جایگاه ارسال گردیده و عملیات نصب تجهیزات آغاز می گردد، که پس از اتمام آن و برقراری انشعابات راه اندازی جایگاه و تست ۷۲ ساعت آن اغاز می شود.

 
باتوجه به اهداف و سیاست های کلی وزات نفت در شبکه حمل و نقل و سبد سوخت بدلیل مشکلات تحصیل زمین در برخی از کلانشهرها و نیاز به سوخت رسانی بیشتر در صورت ارائه زمین مناسب توسط متقاضی با مساعدت وزارت نفت تجهیزات همانند گذشته بصورت بلاعوض در اختیار متقاضی قرارخواهد گرفت .
map
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران می باشد.