معرفی منطقه همدان

منطقه همدان

این منطقه در مجموع دارای 125جایگاه عرضه سوخت است که این تعداد متشکل از 11 باب بنزین، 63 باب بنزین ـ نفتگاز، 24 باب دومنظوره سوخت پاک و فرآورده های مایع، 25 باب گاز طبیعی فشرده CNG و دو باب نفتگاز است. 

برای ارایه خدمات سوخترسانی به مردم 607 دستگاه تلمبه و در مجموع 1076عدد نازل بنزین و نفتگاز در جایگاه های استان وجود دارد.
در حال حاضر 15 جایگاه سوخت رسانی در منطقه در حال احداث است که اکثرا پیشرفت قابل توجهی داشته و در آینده به بهره برداری خواهند رسید.
منطقه همدان با در اختیار داشتن 450 دستگاه نفتکش، انواع فرآورده های نفتی را به مقاصد تعیین شده در سطح استان ارسال می کند.
استان همدان منطقه ای کوهستانی و یکی از استانهای سردسیر و برفگیر کشور است. این منطقه دارای 10 شهرستان 27 شهر و1084 روستا بوده و جمعیتی حدود 1750000 نفر را در خود جای داده است این منطقه گستره ای به وسعت ۱۹۵۴۷ کیلومتر و بنابر برنامه های مدون و مقتضی مناطق همجوار را با بهره گیری ازمنابع انسانی و امکانات موجود تحت پوشش سوخترسانی خود دارد
هم اکنون ساکنین حدود 7درصد از روستا ها بدلیل عدم برخورداری از انشعاب گاز طبیعی و نیز بسیاری از مناطق روستایی به عنوان سوخت دوم هنوز از سوخت مایع برای مصارف گرمایشی خود استفاده می نمایند.
پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین با قدمتی کهن و موقعیت خاص جغرافیایی، جاذبه های گردشگری فراوانی داشته، لذا همه ساله شمار زیادی از هموطنان و میهمانان خارجی از آن بازدید می کنند. از این رو تأمین و ارسال به موقع فرآورده جایگاه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار بوده و این شرایط دسترسی آسان به سوخت را برای همگان ضرورت می بخشد.
پرسنل شاغل در منطقه همدان شامل 240 نفر نیروی شرکتی رسمی پیمانی و قراردادی و164 نفر نیروی پیمانکاری است.
حوزه عملیاتی منطقه همدان شامل ۸ ناحیه و 2 انبار ذخیره‌سازی فرآورده (مخازن بنزین، نفتگاز، نفت سفید و نفت کوره) و یک مرکز سوختگیری هواپیمایی  است.
میزان ظرفیت فشرده سازی کمپرسورهای CNG جایگاه ها (تک منظوره و دومنظوره) بالغ بر 50 هزار نرمال متر مکعب برساعت است.
تعداد کل دیسپنسرها موجود در جایگاه های سی ان جی 136 عدد بوده که با تعداد 272 عدد نازل سوخت پاک و طبیعی، گاز فشرده در این جایگاه ها به مشتریان عرضه می شود.

map
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران می باشد.